Black molla (Živorodka ostrotlamá)

2 hodnocení
 
 
Dostupnost Vyprodáno
Cena 28,93 Kč bez DPH
35 Kč    
Kód produktu 7172
Kategorie Ryby, šneci, krevety
 
Velikost Teplota pH Tvrdost Cena
5 22 7.5 10 10
cm °C | dGH
8 28 8.5 30 20

 

Čeleď: Poeciliidae (živorodkovití)
Česká synonyma: Black Molly, Kominíček kominíček
Anglicky: Black Molly, Liberty Molly, Mollie, Pointed-mouth Molly
Neplatná synonyma: Gambusia modesta, Gambusia plumbea, Lembesseia parvianalis, Mollienesia altissima, Mollienesia gracilis, Mollienesia macrura, Mollienesia pallida, Mollienesia sphenops, Mollienesia sphenops macrura, Mollienesia sphenops pallida, Mollienesia sphenops vantynei, Mollienesia vantynei, Platypoecilus mentalis, Platypoecilus nelsoni, Platypoecilus tropicus, Poecilia boucardii, Poecilia caudata, Poecilia dovii, Poecilia chisoyensis, Poecilia spilonota, Poecilia spilurus, Poecilia tenuis, Poecilia thermalis, Poecilia vandepolli arubensis, Poecilia vetiprovidentiae
Biotop: Střední Amerika
Věd.popsáno: Valenciennes, 1846.
Původ: Střední a Jižní Amerika: Mexiko, Guatemala - z původní formy byly vyšlechtěny mimo jíné barevné variety Black, Gold, Silver a také tvarově odlišná Ballon Molly.
Chov: Snadný
Lokalizace: Celá nádrž
Délka života: 2-3 roky.
Dop.počet ryb: Záleží pouze na velikosti akvária, přičemž jako u většiny živorodek by samice měly mít převahu. Chov by měl mít alespoň 5 kusů a prostorné akvárium.
Min.vel.n.: 80 litrů. Může být i menší, ale pak je nutné zvýšeně dbát na čistotu, i když je to celkově nenáročná ryba.
Krmení: Všežravec v absolutním smyslu slova. Jestliže je nějaká ryba schopná užrat se k smrti, pak právě všechny variety Mollyn. Základem stravy by měla být pestrost. Konzumují zelené krmivo (salát, špenát, mrkev, hrášek atp.), vločkové, granule, živé i mražené krmení, řasy, korýše. Zelená složka by v potravě neměla chybět.
Pohlaví: Pohlaví je rozeznatelné na první pohled, samci mají pohlavní orgán - gonopodium (v kopulační orgán přeměněná řitní ploutev samců ryb z čeledi živorodkovitých). Samice jsou větší a v akváriích dorůstají do 8 cm, samci jsou menší a dorůstají do velikosti 5 cm

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: